Atrakcje

ATRAKCJE DLA AKTYWNYCH

NORDIC WALKING

Nordic walking jest formą rekreacji polegającą na marszach ze specjalnymi kijami i fantastyczne w niej jest to że jest w zasadzie dla każdego, bez względu na wiek, kondycję czy tuszę. Chociaż został wymyślony w Finlandii to z dnia na dzień w naszym kraju zdobywa coraz większą popularność. Warunki znajdujące się wokół campingu „ARA” (czyste powietrze, specjalny mikroklimat oraz szerokie plaże) są wręcz idealne do korzystania z tej formy wypoczynku. Istnieje możliwość wypożyczenia u nas kompletu kijków do nordic walking.

 

ROWER

Rower należy do najpopularniejszych pojazdów na świecie a jazda na nim jest stosunkowo prosta. Co najważniejsze nie zna granic wiekowych i jest idealnym lekiem na poprawę kondycji i samopoczucia dla każdego. Na terenie campingu „ARA” istnieje możliwość wypożyczenia rowerów zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Dzięki naszym rowerom można szybciej i lepiej poznać zarówno  bliższe jak i dalsze okolice. Tuż przy campingu przebiega Międzynarodowy Szlak Rowerowy wokół Bałtyku R-10 (Nadmorski Szlak Hanzeatycki) a obszary południowego Bałtyku mają nadzwyczajne predyspozycje dla turystyki rowerowej gdyż cechują się dużą różnorodnością krajobrazową, atrakcyjnymi zabytkami i wreszcie różnorodnością fauny i flory.

 

JOGGING

Jogging to forma truchtu lub biegu w wolnym tempie którego głównym celem jest poprawa sprawności i wydolności fizycznej bez nadmiernego wysiłku. Za jogging uważa się bieg z prędkością 7-9 km/h. Zatem gorąco zachęcamy wszystkich wczasowiczów do porannej lub wieczornej przebieżki wzdłuż piaszczystych plaż lub w lesie. W zależności od możliwości i chęci można dobrać trasy kilku lub kilkunasto kilometrowe. Tak czy owak jogging ma zawsze pozytywny wpływ na nasz nastrój i samopoczucie.

 

SIATKÓWKA

Po zakończeniu plażowania zapraszamy do aktywnego spędzania wolnego czasu. Camping „ARA” posiada boisko do siatkówki, na którym odbywają się emocjonujące mecze nawet o międzynarodowym charakterze.

 

BADMINTON

W Polsce badminton najbardziej znany jest w wersji plenerowej jako tzw. kometka i ma stałą rzeszę swoich wiernych zwolenników. Właśnie z myślą o nich przygotowaliśmy boisko do gry. Zarówno rakietki jak i lotki można u nas wypożyczyć. Emocje gwarantowane.

 

ŁOWIENIE RYB NA JEZIORZE JAMNO

Jezioro Jamno jest jednym z najatrakcyjniejszych w Polsce miejsc dla wędkarzy. Jamno jest 9 jeziorem w Polsce pod względem wielkości, ma 2240 ha powierzchni, a głębokość do 3,9 m. Linia brzegowa ciągnie się na długości 29 km. Jezioro jest połączone z Morzem kanałem Jamneńskim. Na jeziorze Jamno można złowić wspaniałe okazy karasia, leszcza, troci, okonia, lina oraz węgorza. Amatorzy wędkowania mogą wykupić specjalne zezwolenia w Gospodarstwie Rybackim w Mielnie na ul. Chrobrego 43 tel. 94 318 97 96 oraz na poczcie w Mielnie na ul. 1-go maja 5. Upoważniają one do wędkowania na spining oraz na dwie wędki na obszarze jeziora, kanału Jamneńskiego oraz na rzece Strzeżenicy.

skontaktuj się z nami